Az olasz vidék modern kreativitása

Ez a vidéki családi ház a harmóniát, a nyitott tereket, a fényt és a nyugalmat juttatja eszünkbe. Az egyszerű formák és terek mind a fényt magasztalják, erőt sugároznak. A „kevesebb több” elve szerint berendezett lakás ügyesen egyensúlyoz a hagyomány és modern határvonalán. Mintha egy régi történetet mesélnének el a bútorok, olasz akcentussal.

A megálmodott hangulat életre keltéséhez egyszerű, fehér falakat, homogén betonpadlót és patinás bútorokat választott a tulajdonos. Az egy légtérben elhelyezkedő nappali és étkező központja a nagy fa étkezőasztal, melynek felületét megmunkálatlanul hagyták. Hozzá illő, azonos stílusú faszékek veszik körül, melyek letisztultsága még inkább kiemeli az asztal súlyosságát. Egy gyönyörűen kidolgozott, kékre festett, régi, kopottas szekrényke az egyetlen tároló a térben, harmonizál az étkezőasztal nyersségével.  Sok díszítőelem ad ipari érzetet a nappalinak, például fém vödör, kábeldobok fekszenek a makulátlan padlón.

A kicsi konyhában tradicionális olasz csempe emlékeztet a helyi népművészetre.  A többi berendezéssel harmonizáló, beépített favázas konyhabútor látható a konyhában. A csempék felett rusztikus felületű fa polc függ láncokon. A boltíveknél előtűnnek a fehérre pácolt kőfalak, melyek fokozzák a régmúlt idők hangulatát.

A lakásban két fürdőszoba is a lakók rendelkezésére áll.  Mindkettő helyiségben dominálnak a nyers faelemek, melyeket rendkívül jól kiegészít a letisztult vonalú kád, a betonból megformált zuhanyzó és az egyszerű, de elegáns mosdókagyló. Felette régi ablakból átalakított tükör lóg, burkolatként pedig régi fadeszkák sorakoznak a falon.

A hálószobában a fehér árnyalat uralkodik, mellyel kontrasztot képezve az ódon szekrény, íróasztal és szék hangsúlyossá válik. A hajdanán pácolt bútorok mára kopottassá váltak, de a ház sajátos atmoszférájának kialakításához így járulnak hozzá a legjobban.

Forrás

GINOP-9.1.1-21