Hogyan lett egy régi sógyárból kreatív loft?

Sok mindent megélt ez az 1900-as évek környékén épült berlini ingatlan. A század elején sógyárként funkcionált, de a történelem során Stasi megfigyelőközpontként is működött. Végül 2010-ben kezdték el átalakítani a patinás épületet lakásokká. Az új tulajdonosok egyedi lehetőségek megvalósítását látják a nyitott terekben.

A kívülről klasszikusnak látszó építmény nappaliját linóleum padló, kezeletlen vörös tégla fal, fémkeretes, gyári ablakok és elhanyagolt látszatot keltő csempék keretezik. Az irodaként is használt helyiség egyik oldalán egyszerű, fehér, salgo polcok tartják az aktákat és dokumentumokat. Az ódon szőnyegen ovális, fa kisasztal áll melyet sárga karosszék és egy vintage, virágos fotel egészít ki. A legkényelmesebb bútordarab egy retro, szürke kanapé, vidám textiklekkel kiegészítve. Mögötte bohém, türkizkék könyvesszekrényke választja le a pici irodát, ahol egy fogas és egy íróasztal található halványrózsaszín fal előtt. A hatalmas abalakok mellett a megvilágítást egy fejjel lefelé fordított, karácsonyfának álcázott csillár biztosítja.

A közelben található amerikai konyha konyhabútorai szimpla fehérben pompáznak. A fa pult és beépített darabok mellett fém salgo polcok tartják a konyhai eszközöket. A bútorok mögött különleges kialakítású, szürke-fehér válaszfal látható. Ez határolja el a fürdőt, ahol a kilátásban gyönyörködve lehet pihenni.

Az elegáns hálóban raklapokból kialakított ágyváz tartja a matracot. A puritán megoldás mögött kopott kőfalat láthatunk. Fekete tolóajtó választja el a gardróbot, amit piros fal dob fel.

A vidám, színes megoldások bohém hangulatot  varázsolnak a kopott, elhanyagolt, gyári részletek közé. Kreatív megoldásokkal pedig sikerült a rideg terekből lakályos, industrial enteriőrt kialakítani.

Forrás

 

GINOP-9.1.1-21