Hogy kerül egy imapad a nappaliba?

Brooklynban találhatjuk ezt a klasszikus stílusban épült családi házat.

A ház központja a nappali, ahol sok ízlésesen összeválogatott bútordarab és kiegészítő látható. Ipari jelleget ad a régi szortírozóból átalakított asztalka, rajta a TV, mely mögött a philadelphiai színház díszletéből is láthatunk egy darabot. Megragadják a szemet a sárga retró fotelok is, melyek Ligne Roset Pumpkin foteljére hasonlítanak.

Klasszikusabb stílust képvisel a gyönyörű szőnyeg, a kőkandalló és a Chesterfield kanapé. Ipari hangulatot csempész be a tiszteletre méltó darabok mellé a kanapé melletti fém lerakó szekrényke, és a „Brooklyn bridge” feliratú metró tábla és a nagy fém óra. Nem szokványos dekorációk a kártyalapokból készült képek a falon.

Az egyik sarokban egykori zsinagógából származó imapadot láthatunk, mely mögött könyvespolc mintázatú tapéta fut fel a falra. Öntvénylábas asztallal és két thonet jellegű székkel barátságos beugróvá vált.

A másik sarokban pici otthoni iroda található, melyet 60-as évekbeli stílusban rendeztek be,  a tükör és az írógép és a patinás bőrtáska igazi régiségnek számít. Még egy kis dolgozósarok található a helyiségben, ahol az 1909-es asztalt egy antik boltban találták, mellette dizájnklasszikus Stoll-jellegű faszék a bauhaus korából.

A konyhában érdekessége a mennyezeti bevilágító ablak. További különleges megoldás a vidám mintás, világos tapéta a boltív körül. A beépített szekrény és fehér metrócsempe között az üzenőfalként használt fekete tábla tűnik csak ki.

Az egyszerű, faparkettás hálószobában is meghatározó szín a fehér. Az ágyak mellett látható vintage szekrénykéket a tulajdonos saját kezűleg újította fel. A hálószoba sarkában látható fém orvosi vitrin egy bolhapiacról került a házba.

A sok világos színű vintage bútor könnyed és légies stílust teremt, mindezeket megtörik az ipari jellegű, meghökkentő darabok, a nehezebb, patinásabb bútordarabok pedig eleganciát csempésznek a berendezésbe.

Forrás

GINOP-9.1.1-21